null

Czy Warszawa jest gotowa na zmianę klimatu?

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Debata podczas wydarzenia w Pawilonie Edukacyjnym Kamień

W piątek 16 czerwca spotkaliśmy się w Pawilonie Edukacyjnym Kamień z mieszkańcami oraz interdyscyplinarnym zespołem naukowców, by rozmawiać o zmianie klimatu. A dokładnie o tym, w jaki sposób jest ona odczuwalna w Warszawie.

Podstawą do dyskusji były badania przeprowadzone w ramach projektu “Doświadczanie zmian klimatycznych. Transdyscyplinarne badanie przegrzewania miast” (EmCliC). Wstępne wyniki projektu zostały zaprezentowane przez dr Zofię Boni i dr Barbara Jancewicz.

Podczas spotkania dr hab. inż. arch. Katarzyna Zielonko-Jung (architektka) opowiedziała o architektonicznych i urbanistycznych uwarunkowaniach odczuwania upału, a dr n. med. Katarzyna Broczek (lekarz-geriatra) omówiła wpływ wysokich temperatur na zdrowie seniorów.

W debacie poświęconej temu, czy Warszawa jest gotowa na zmianę klimatu wzięli udział także Jacek Kisiel, Zastępca Dyrektorki Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej m.st. Warszawa, i Jacek Wiśnicki, Kierownik Działu Budżetu Obywatelskiego Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Polecamy Wam film „The Wave” w reż. Paloma Yanez Serrano, który obejrzeliśmy w trakcie wydarzenia. Opowiada on o doświadczaniu upałów przez starsze osoby żyjące w Madrycie.

Więcej informacji: www.emclic.com