null

Konkurs „Wpływamy na klimat” rozstrzygnięty!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Jezioro Kamionkowskie, aleja parkowa nad jeziorem, widok na bloki po drugiej stronie jeziora, zieleń, drzewa, dzień, lato.
Autor: m.st. Warszawa

Znamy już finalistów konkursu „Wpływamy na klimat” zorganizowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Tematem przewodnim konkursu są opowieści o projektach i inicjatywach wdrażanych w Programie klimatycznym Funduszy norweskich i EOG.

Do konkursu zgłoszono 16 ciekawych historii, opowiedzianych oczami osób zaangażowanych w ich realizację!  Miło nam poinformować, że 1. miejsce zajęło Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Wawer – za pracę konkursową pt. „Szkoła przyjazna klimatowi. Modelowe centrum edukacji na temat łagodzenia i adaptacji do zmian klimatu w mieście”.

Projekt ten realizowany jest od 2022 roku przez Fundację Sendzimira w partnerstwie z Urzędem Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Celem tego projektu edukacyjnego jest pogłębienie wiedzy uczniów i nauczycieli szkół podstawowych na temat roli błękitno-zielonej infrastruktury (BZI) w adaptacji i mitygacji terenów zurbanizowanych do zmiany klimatu.

Przy szkole podstawowej nr 195 w Wawrze powstał demonstarcyjny system obiektów wraz ze ścieżką edukacyjną. Projekt był realizowany z zaangażowaniem całej społeczności szkolnej, która brała czynny udział w projektowaniu otoczenia szkoły.

Warto dodać, że w ramach projektu powstały materiały edukacyjne tj. publikacje, które zostaną wkrótce rozdysponowane wśród nauczyciel w całej Polsce.

Więcej informacji, w tym film na stronie MKŚ: Wyniki konkursu - Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Grafika ozdobna