null

Spotkanie samorządów w sprawie zmiany klimatu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Uczestnicy II edycji Samorządowego Kongresu Klimatycznego

"Najlepsze pomysły kwitną w maju" – pod takim hasłem 17-19 maja w Łodzi odbyła się II edycja Samorządowego Kongresu Klimatycznego. Chodzi o współpracę samorządów z instytucjami europejskimi i krajowymi dla poprawy sytuacji klimatycznej.

Uczestnikami konferencji byli eksperci oraz decydenci zaangażowani w realizację działań na rzecz klimatu w Polsce oraz za granicą.

Europejska solidarność w działaniach na rzecz klimatu

Gościem specjalnym konferencji był Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, który podkreślał rolę solidarności w działaniach na rzecz klimatu. Zwracał uwagę na to, że skutki zmiany klimatu stwarzają konkretne ryzyko dla społeczności, infrastruktury, gospodarki. W szczególności w kwestii produkcji żywności i zapewnienia zasobów wody, co jest już odczuwalne w wielu krajach europejskich.

Miasta odporne na zmianę klimatu

Głos zabrał również Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski, który mówił o tym, jak ważny jest udział Unii Europejskiej w rozwoju miast i budowaniu ich odporności na zmianę klimatu. Zaznaczył również, że istotne jest uwzględnienie polskiej specyfiki w europejskich strategiach,. Po to, by wdrażane rozwiązania odpowiadały w jak największym stopniu naszym potrzebom oraz nikogo nie wykluczały. 

Uczestnicy II edycji Samorządowego Kongresu Klimatycznego
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans przemawia podczas Samorządowego Kongresu Klimatycznego
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans przemawia podczas Samorządowego Kongresu Klimatycznego