null

Warszawski Panel Klimatyczny

Panorama Warszawy, widok z Pragi Północ na prawobrzeżną część Warszawy, na pierwszym planie Port Praski, zieleń na prawym brzegu Wisły, most Świętokrzyski, w tle wieżowce, dzień, lato.
Autor: Ewelina Lach

Globalne ocieplenie i wywołana nim zmiana klimatu są jednymi z największych wyzwań, z jakimi mierzymy się jako cała ludzkość. Są to wyzwania, z którymi musimy zmierzyć się tu i teraz – właśnie dlatego zorganizowany został Warszawski Panel Klimatyczny.

>> Przejdź do wszystkich materiałów z Panelu (prezentacje, nagrania i inne) uporządkowanych w przejrzysty sposób w jednym miejscu.

>> Przejdź do raportu z wdrażania rekomendacji Panelu (stan na 1 marca 2023 r.)

Warszawski Panel Klimatyczny był poświęcony efektywnemu korzystaniu z energii w mieście – oszczędnemu gospodarowaniu i wytwarzaniu jej ze źródeł przyjaznych dla środowiska (takich jak np. energia słoneczna). Aby przystosować się do nowych warunków, w których przyjdzie żyć warszawiakom i warszawiankom, trzeba podjąć wiele działań na różnych płaszczyznach. Jedną z nich jest zmiana podejścia do wytwarzania i zużywania energii.

Główny temat panelu: Jak zwiększyć efektywność energetyczną Warszawy i udział odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym miasta?

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje i dokumenty związane z przebiegiem Warszawskiego Panelu Klimatycznego.

Kolejne spotkanie Komitetu Monitorującego wdrażanie rekomendacji Warszawskiego Panelu Klimatycznego zaplanowano na 20 września 2022 r. Po spotkaniu udostępniony zostanie zaktualizowany Raport – stan realizacji rekomendacji WPK

Załączniki:

Archiwum aktualności o panelu

Wyróżnione wydarzenia

 • Ruszył Warszawski Panel Klimatyczny

  Za nami pierwsze spotkanie Warszawskiego Panelu Klimatycznego. We wtorkowy wieczór, 3 listopada, 90 losowo wybranych panelistów spotkało się z Rafałem Trzaskowskim, prezydentem m.st. Warszawy oraz Justyną Glusman, dyrektorką koordynatorką ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni.

 • Znamy wyniki Warszawskiego Panelu Klimatycznego!

  Zakończył się Warszawski Panel Klimatyczny – w sobotę 28 listopada paneliści i panelistki w tajnym głosowaniu wskazali 49 rozwiązań, które Warszawa ma wdrożyć, by poprawić efektywność energetyczną i udział odnawialnych źródeł energii.

Wyróżnione wydarzenia

 • Pierwsze losowanie za nami!

  Wylosowaliśmy 18 000 adresów gospodarstw domowych w Warszawie, na które trafi zaproszenie prezydenta Rafała Trzaskowskiego do udziału w Warszawskim Panelu Klimatycznym.

 • Rusza Warszawski Panel Klimatyczny

  Startują przygotowania do Warszawskiego Panelu Klimatycznego. Jego punktami kulminacyjnymi będą spotkania panelistów – głos mieszkańców zaprezentuje od 80 do 100 osób wylosowanych spośród wszystkich pełnoletnich warszawiaków.