null

Dołącz do wyzwania Young Food Change Makers Challenge

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Logo projektu
Autor: ICLEI – Local Governments for Sustainability

Wraz z partnerami projektu School Food 4 Change zapraszamy warszawskie placówki oświatowe do podjęcia wyzwania w projektach na rzecz zrównoważonego żywienia i szanowania żywności.

School Food 4 Change

W 2023 roku miasto stołeczne Warszawa dołączyło do europejskiego programu School Food 4 Change, skupiającego się na doskonaleniu organizacji żywienia w placówkach oświatowych. Naszym partnerem w tej inicjatywie są Czechy, które realizują ogólnokrajowy program Skutečně zdravá škola. Dzięki współpracy z Czechami możemy czerpać z ich doświadczeń dotyczących działań realizowanych w szkołach i przedszkolach.

School Food Climate Challenge

W ramach współpracy School Food 4 Change zachęcamy warszawskie placówki do wzięcia udziału w wyzwaniu wspólnie zainicjowanym przez organizacje z Czech, Austrii i Słowacji.To ogromna szansa na zaangażowanie się w globalne działania na rzecz zdrowego żywienia i zrównoważonego rozwoju oraz doskonała okazja do aktywnego zaangażowania uczniów i uczennic w działania mające realny wpływ na społeczność lokalną.

Wyzwanie Young Food Change Makers Challenge startuje 22 kwietnia 2024 roku. Projekty stawiają na kreatywność i innowacyjność młodych umysłów, inspirując ich do podejmowania działań na rzecz zdrowego odżywiania i zrównoważonego stylu życia.

Inspiracje z całej Europy

Na stronie internetowej projektu Young Food Change Makers Challenge można znaleźć niezbędne materiały oraz narzędzia, które ułatwią wdrożenie projektu w szkole. Można tam także zapoznać się z projektami zgłaszanymi przez zespoły uczniowskie z całej Europy i czerpać inspirację z ich pomysłów.

Włącz się do działania

Termin nadsyłania projektów na platformę internetową mija 3 maja, dlatego zachęcamy wszystkie warszawskie szkoły do aktywnego udziału w wyzwaniu Young Food Change Makers Challenge. To szansa, aby pokazać, jakie innowacje i pomysły mają nasze szkoły oraz jak możemy przyczynić się do pozytywnych zmian w naszej społeczności.

Więcej szczegółów na temat wyzwania Young Food Change Makers Challenge znajdziesz na stronie internetowej projektu.

 

Na plakacie cztery uśmiechnięte osoby stoją blisko siebie na tle błękitnego nieba. Hasło zachęca do wzięcia udziału w projekcie. Poniżej zdjęcia logo projektu oraz flaga Unii Europejskiej.